جستجوی طرح در همیاری روستا

شما در حال مشاهده نسخه آزمایشی سامانه همیاری روستا هستید
نسخه آزمایشی سامانه همیاری روستا

ابتدا برنامه سرمایه گذاری خود را بسازید. روی این موضوع که چرا سرمایه گذاری روی پروژه شما بهترین نوع استفاده از پول برای سرمایه گذار است به دقت تمرکز کنید.

پروژه خود را به تمام دنیا اعلام کنید: از توان، شبکه و شناخت خودتان از دنیای مجازی استفاده کرده تا پیام خود را به تمام دنیا ارسال کنید. اگر پروژه شما قابل درک بوده و به آسانی قابل اشتراک باشد، به راحتی هم قابل سرمایه گذاری خواهد بود.

پروسه جذب سرمایه خود را پیگیری کنید: بوسیله همیاری روستا شما و سرمایه گذارانتان در هر لحظه می توانید شاهد پیشرفت پروژه خود باشید.

سرمایه گذران را در جریان روند امور قرار دهید: آخرین وضعیت و روند اجرایی را در صفحه پروژه خود اطلاع رسانی کنید. یک بانک از اطلاعات سرمایه گذاران درست کرده و از طریق همیاری روستا آنها را در جریان روند اجرای امور قرار دهید.

بازخورد های ارزشمند دریافت کنید: همیاری روستا دریافت بازخورد های در لحظه را در مورد پروژه از طریق صفحه پروژه ممکن ساخته است. از همین طریق می توانید در یک لحظه با سرمایه گذاران و منتور ها در ارتباط بوده و به سوالاتشان پاسخ داده و آنها را با پروژه خود بیشتر آشنا کنید.

همیاری روستا با انعطاف کامل و دید سرویس دهی به تمام کسب و کارهای کوچک و متوسط طراحی شده، حال این یک استارت آپ کوچک بوده، یک شرکت بیو تکنولوژیک یا یک استارت آپ در هر نقطه از کشور. با وجود اینکه ما از تمامی انواع کسب و کارها برای حضور در پلتفرم و ساختن پروژه استقبال می کنیم اما باید گفت که بیشتر شرکتهایی که از طریق تکنولوژی توانمند شده اند سرمایه گذران را جذب کرده و منابع مالی مورد نیاز خود را جدب کرده و به موفقیت می رسند.

اگر فرض کنیم که شما توانسته اید با موفقیت سرمایه مورد نیاز خود را از همیاری روستا بدست آورید قبل از اینکه پروسه نهایی سازی مدارک تکمیل شود و سرمایه به شما انتقال یابد، ما باید شرکت شما را در یک سطح خاص بررسی و ارزیابی کنیم. این کار برای این نیست که در خصوص درست بودن سرمایه گذاری روی شما قضاوت کنیم زیرا سرمایه گذاران قبلا این کار را انجام داده اند، اما بیشتر به این دلیل است که اطمینان پیدا کنیم شرکت شما به درستی تاسیس شده و دارای خصوصیات اصلی و لازم برای دریافت سرمایه است. ما برای شما لیستی از مدارک لازم برای ارزیابی را ارسال کرده و در پاسخ مدراک دریافتی توسط شما را بررسی کرده و سایر مراحل را پیگیری می کنیم. ما حتی ممکن است در صورت لزوم با مدیریت شما گفتگو کرده و چند مرحله بررسی دیگر نیز انجام دهیم. اگر شما با سرعت به درخواست های ما پاسخ دهید این مراحل معمولا زیاد طول نخواهد کشید.

بعد از آنکه به عنوان یک سرمایه گذار وارد پلتفرم شدید می توانید لیست پروژه هایی که برای سرمایه گذاری آماده هستند را ببینید. در صفحه پروژه می توانید لیست تمامی کسب وکارهایی را ببینید که هم اکنون درحال جمع آوری سرمایه هستند. اگر مایل به بدست آوردن اطلاعات بیشتر هستید می توانید روی هر یک از خلاصه های پروژه ها کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری را در آن مورد بدست آورید. اطلاعات و جزئیات بیشتر درمورد پروژه به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید آیا میخواهید روی این پروژه سرمایه گذاری کنید یا نه . لازم به ذکر است که هر پروژه ای روی پلتفرم ما توسط یک کارآفرین ثبت شده است.

زمانی که تصمیم گرفتید از طریق همیاری روستا روی یک کسب وکار سرمایه گذاری کنید، تمام مدارک لازم برای پیگیری این سرمایه گذاری (بعد از موفقیت پروژه) در قالب تفاهم نامه سرمایه گذار در اختیار شما قرار خواهد داشت. قسمت سبد سرمایه گذاری نیز تاریخچه سرمایه گذاری هایتان را نشان می دهد. هنگامی که سرمایه مورد نظر را به همیاری روستا ارسال کردید، مبالغ جمع شده و در اتمام زمان پروژه های موفق، به حساب کارآفرین و کسی که پروژه را ایجا کرده واریز خواهد 

سرمایه گذاری جمعی یک روش از این نوع سرمایه گذاری است که سرمایه گذاران در ازای مبلغ ارائه شده، صاحب بخشی از کسب و کار خواهند شد. سرمایه گذاری به روش سرمایه ای بسیار با روش جایزه متفاوت است زیرا در این حالت پشتیبانی کنندگان در ازای کمک مالی خود تنها یک هدیه و یا کالا را دریافت کرده و مالکیت چیزی را دریافت نمی کنند. اما امروزه در بسیاری از کشورهای جهان تنها سرمایه گذارانی قادر به سرمایه گذاری در این حوزه هستند که از سوی نهاد های قانونی و رسمی عنوان "تایید شده" را دریافت کرده باشند. در کارن کراد هم باید سرمایه گذاران پرسشنامه ای را در این حوزه تکمیل کرده تا به جمع سرمایه گذاران بپیوندند. لازم به ذکر است که یکی از معمول ترین شاخص های تشخیص یک سرمایه گذار میزان درآمد و دارایی سالیانه اوست.

در تامین مالی جمعی مبتنی بر پاداش سرمایه‌گذاران سرمایه خود را در اختیار استارت‌آپ مورنظر خود گذاشته و در ازاء پرداخت هزینه از خدمات و محصولات آن استفاده می‌نمایند. عایدی سرمایه‌گذاران در این روش شامل محصولات تولیدی خود استارت‌آپ بوده و باتوجه به مبلغ پرداخت شده متمایز خواهد بود.

این نوع از تامین مالی جمعی به‌عنوان روش سرمایه‌گذاری غیر سهمی (non-equity) شناخته می‌شود نکته قابل توجه در این مدل این است که افراد در برابر پرداخت پول و سرمایه خود به استارت‌آپ، سودی دریافت نمی‌کنند

اول باید در سایت ثبت نام کرده تا یکی از اعضا کارن کراد شوید. گزینه ثبت نام را می توانید بالای تمامی صفحات پیدا کنید. در قدم بعدی می توانید به قسمت راهنما مراجعه کرده و برای انتخاب مسیر از محتوای آموزشی همیاری روستا استفاده کنید .

همیاری روستا بالاترین استاندارد های علمی و قانونی را در خصوص سرمایه گذاران، کارآفرینان و منتور ها رعایت می کند زیرا ما می خواهیم هر کسب و کاری که از طریق همیاری روستا موفق به دریافت سرمایه می شود بتواند در مراحل بعدی هم موفق باشند. موفقیت برای یک استارت آپ در سایر مراحل گاهی به این معنی است که بتواند وارد مراحل بالا تر شده و از فرشته های سرمایه گذار و شرکت های سرمایه گذاری بزرگ و حتی بانک ها نیز سرمایه جذب کرده و به راحتی وارد بازار بورس شود. ما همواره می کوشیم که استاندارد های خود را با سایر بخش های اکوسیستم سرمایه گذاری هماهنگ کنیم. این شامل تعیین معیار های سخت گیرانه ای برای محافظت از منافع سرمایه گذاران و کارآفرینان و اطمینان از اینکه همه چیز به لحاظ قانونی درست سر جای خود قرار گرفته است می باشد. 

صنعت سرمایه گذاری جمعی در چند سال اخیر بسیار تغییر کرده است اما هنوز هم گاهی تفاوت میان روش مبتنی بر پاداش و سهام وارد حوزه ابهام میشود. در حالیکه اولی به نوعی پیش خرید است، دیگری نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود. یکی از دلایلی که منجر به این ابهام شده این است که ساختارهایی که اجرای این دو را ممکن می سازد تا حد زیادی به یک شکل بوده و فرایندهای مشابهی دارند و در انتها نیز وقتی کار به اتمام می رسد فرایند کار تا حدی مشابه است. در پلتفرم های بر اساس جایزه به این صورت است که در انتهای زمان سرمایه گذاری محصول یا جایزه برای سرمایه گذاران ارسال شده و کار به اتمام می رسد در حالیکه در روش سرمایه گذاری جمعی به روش سهامی چیزی که بعد از آن اتفاق می افتد به مراتب مهم تر و پیچیده تر است. در بعضی پلتفرم ها هم این موضوع از این فراتر رفته و خودش از سوی سرمایه گذاران عملیات را بر عهده گرفته و کار را به پیش می برد تا از سود سرمایه گذار و کارآفرین اطمینان یابد و به این ساختار نماینده سرمایه گذاری می گویند.