جستجوی طرح در همیاری روستا

شما در حال مشاهده نسخه آزمایشی سامانه همیاری روستا هستید
نسخه آزمایشی سامانه همیاری روستا

به نام خدا

قوانین و مقررات سامانه همیاری روستا

مقدمه:

خدماتی که در سامانه همیاری روستا به نشانی الکترونیکی www.hamyareroosta.com در دسترس شما قرار دارد  توسط موسسه توسعه کسب و کار رویش کوثر با شماره ثبت 16012  ارائه می‌شود. شرایط و قوانین ذکر شده در این بخش شامل همه­ی بخش­های سامانه است. لازم به ذکر است در گام نخست برای دریافت خدمات از سامانه می­بایست موافقت خود را با پذیرش قوانین و مقررات، اعلام فرمایید. در غیر این صورت خدمت­رسانی به کاربرانی که قوانین و مقررات سامانه را نپذیرند، مقدور نمی­باشد. بنابراین این قوانین و مقررات، مبنای ارائه خدمات به کاربران گرامی است؛ کاربران با استفاده از خدمات سامانه همیاری روستا کلیه شروط و مندرجات این توافق نامه را مطالعه و از مفاد آن آگاهی یافته و با پذیرش آن درخواست خدمات می نمایند.

تعاریف و اصطلاحات

·         کاربر: به اشخاص حقیقی و حقوقی که با ایجاد حساب کاربری در سامانه همیاری روستا حساب کاربری ایجاد نموده و از خدمات این سامانه استفاده می­نمایند.

·         حامی: به کاربری که اقدام به حمایت مالی از هر یک از پروژه های حمایتی نموده است؛ اطلاق می­گردد.

·         پروژه­های حمایتی: پروژه­هایی که توسط کارشناسان سامانه همیاری روستا شناسایی شده و یا اینکه اشخاص ذینفع درخواست بررسی آن را به سامانه همیاری روستا داده­اند که پس از بررسی و تایید طرح در سامانه همیاری روستا تعریف شده تا کاربرانی که قصد حمایت دارند بتوانند کمک­های خود را در اختیار این پروژه قرار دهند. سامانه همیاری روستا نیز تعهدنامه و قرارداد های لازم را از ذینفعان اخذ می نماید و نظارت لازم را نسبت به هزینه کرد وجوه توسط ذینفعان به عمل می­آورد.

·         ذینفعان: به اشخاصی اطلاق می­گردد که دارای فعالیت تولیدی، کشاورزی، اقتصادی و تجاری بوده و برای رونق کسب و کار خود نیاز به حمایت دارند، این اشخاص توسط کارشناسان سامانه همیاری روستا شناسایی و یا راساَ درخواست خود را به سامانه همیاری روستا ارائه نموده­اند که وضعیت کسب و کار آنها بررسی و سرمایه مورد نیاز صحت سنجی شده و پس از اخذ تعهد­های قانونی امکان تعریف پروژه آنان در سامانه فراهم می­شود.

 

کلیات

1-     سامانه همیاری روستا اطلاعات شخصی کاربر را بدون اذن، در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد، مگر در مواردی که قانون ارائه آنها به مراجع ذی‌صلاح قانونی را مجاز شمرده باشد. بدیهی است این مورد در رابطه با اطلاعاتی که در اختیار عموم قرار دارد صدق نمی‌کند. حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران برای سامانه همیاری روستا از جمله اصول اساسی و مهم حرفه‌ای به شمار می‌رود. اطلاعات شخصی در سرور امن و محافظت شده        « سامانه همیاری روستا » ذخیره خواهد شد.

2-     صحت اطلاعات ارائه شده در سایت به عهده کاربر است و این اطلاعات مبنای اصلی در ارائه خدمات بوده و چنانچه خللی در خدمات به علت نقص اطلاعات ارائه شده توسط کاربر صورت پذیرد سامانه همیاری روستا هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص خدمات ارائه شده ندارد و مسئولیت خسارت وارده به سامانه همیاری روستا و یا سایر اشخاص به عهده کاربر است.

3-     کاربران درخواست خدمات خود را می­توانند از طریق حساب کاربری، اینترنتی، تلفنی و یا سایر بستر­های معرفی شده در سامانه همیاری روستا ثبت نمایند .

4-     فعالیت کاربران سامانه همیاری روستا به صورت افتخاری بوده و هیچگونه الزام و تعهدی به کمک و حمایت مالی از پروژه­های حمایتی نداشته و صرفاَ‌ در صورت تمایل می­توانند در هریک از پروژه­های تعریف شده به میزان دلخواه و در حد توان حمایت نمایند، فلذا در صورت تادیه وجه و پرداخت آن به ذینفع، امکان استرداد وجه وجود نخواهد داشت.

5-     کلیه پرداخت­های کاربران برای حمایت از پروژه­های حمایتی انجام می­پذیرد و در اختیار ذینفعان قرار خواهد گرفت.

6-      رسید کمک مالی در پروژه­ها به صورت الکترونیکی در اختیار کاربران قرار گرفته و هر زمان می­توانند به اطلاعات پروژه­هایی که از آنها حمایت مالی نموده­اند، دسترسی داشته باشند.

7-     اسامی حمایت کننده هر پروژه در صفحه مربوط به آن پروژه قابل مشاهده است، ولی مبالغ پرداختی وی کاملاَ به صورت محرمانه بوده و صرفاَ‌ در حساب کاربری قابل نمایش است و به هیچ وجه افشا نمی­گردد مگر به موجب دستور قضائی و یا قوانین و مقررات موضوعه کشور.

8-     حمایت­های خیرخواهانه مشمول مالیات برای کاربران و سایر کسورات قانونی نبوده، لکن کاربرانی که قصد ارائه رسید­های پرداخت خود جهت بهره­مندی از معافیت مالیاتی دارند، می­بایست قبل از هر اقدامی با کارشناسان مالیاتی مشورت نمایند.

حمایت از پروژه ها

1-      همیاری روستا یک سامانه واسطه­ای میان کاربران و ذینفعان است و به نمایندگی از طرفین وجوه دریافتی را در پروژه­ها هزینه می­کند و هیچگونه کارمزدی از کاربران حامی دریافت نمی­نماید و در راستای اجرای پروژه های حمایتی مسئولیت ارزیابی، صحت سنجی، تشکیل پرونده، انعقاد قرارداد، حمایت مالی و جمع آوری حمایت­های مالی از پروژه های حمایتی ذینفعان را برعهده دارد. 

2-     سامانه همیاری روستا خود را موظف می داند وجوه جمع آوری شده در پروژه ها را صرفاَ در اختیار ذینفع پروژه قرار داده و رسید و قرارداد­های لازم را اخذ نموده و گزارش کامل از تامین مالی پروژه در اختیار کاربران حامی پروژه قرار دهد.

3-      در صورت لغو پروژه و یا لغو کمک مالی توسط حامی تا پیش از تادیه وجه به ذینفع، سامانه همیاری روستا متعهد است وجوه پرداختی کاربران را مسترد نماید و کاربران می­توانند این وجوه را در پروژه­های دیگر صرف نمایند و درصورتی که ظرف یک ماه اقدام به حمایت جدید ننمایند، می توانند درخواست استرداد وجه به حساب شخصی خود را به کارشناسان سامانه همیاری روستا اعلام نمایند.

4-     مسئولیت صحت و سقم اطلاعات و اجرای پروژه و صرف مبالغ و بهره برداری از وجوه در راستای تولید و کارآفرینی برعهده ذینفعان می باشد و سامانه همیاری روستا صرفاَ نقش نظارتی داشته و تمام تلاش خود را برای جلوگیری از هرنوع تخلف خواهد نمود اما در هرحال مسئولیتی در قبال سواستفاده­های احتمالی ذینفعان ندارد.

5-     پروژه­هایی که در سامانه تعریف می­گردد، توسط موسسه توسعه کسب و کار رویش کوثر نیز حمایت مالی خواهند شد، فلذا در صورت عدم تکمیل وجه پروژه توسط کاربران حامی، مابقی میزان وجهی که ذینفعان نیاز مالی داشته باشند موسسه می تواند تادیه نماید.

6-     سامانه همیاری روستا هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص زیان‌ها و خسارت‌های احتمالی ناشی از عملکرد نادرست و تلف سرمایه توسط ذینفعان ندارد.