جستجوی طرح در همیاری روستا

شما در حال مشاهده نسخه آزمایشی سامانه همیاری روستا هستید
نسخه آزمایشی سامانه همیاری روستا
طرح حمایتی
طرح حمایتی
83000000 تومان از 83000000 تومان جمع آوری شده
100% حمایت جمع آوری شده

اشتراک گذاشته اند 253 نفر

دنبال کننده 2 نفر

مهلت حمایت از این طرح به پایان رسیده است.

امتیاز این پروژه

تعداد حامیان 4 نفر

حوزه فعالیتسایر

تاریخ شروع 1399/9/1

محل , کهگلویه و بویراحمد

وضعیتدر حال بررسی

1399/9/1 سایر موسسه توسعه کسب وکار رویش کوثر

ایجاد تجربه موفق در آبزی‌پروری در روستایی که چنین تجربه‌ای تاکنون نداشته است، کاری سخت به نظر می‌رسد اما نه برای آقایان مرتضی فرجی و بهادر موسوی که کمر همت بسته‌اند تا طرح آبزی‌پروری خود در استخرهای مخصوص را به سرانجام برسانند. آقایان مرتضی فرجی و بهادر موسوی نیاز به حمایت دارند تا بتوانند با موفقیت از این مرحله عبور نمایند.

گالری تصاویر

ایده اصلی

تولید ماهی در شهرهایی که دارای آب و هوای معتدل هستند و در مرکز کشور قرار داشته و از دریاها و دریاچه ها فاصله زیادی دارند، می تواند سبب سلامتی جامعه و نیز تزریق گوشت ماهی به این مناطق باشد. به همین دلیل است که طرح پرورش ماهی در استخرها در چنین محلی می تواند بسیار پُرسود باشد

اندازه بازار

اندازه بازار چنین محصولی می‌تواند به میزان کل فروش ماهی در استان کهکلویه و بویر احمد باشد چرا که تامین این نوع ماهی برای اهالی این استان که دسترسی مستقیم به این محصول دریایی ندارند خالی از لطف نیست.

اندازه هدف

بازار هدف این طرح در شش ماه نخست، تامین 5000 هزار قطعه ماهی است که این عدددر شش ماهه دوم، به دو برابر رسیده و در انتهای سال دوم، این طرح می¬تواند با تولید سه برابر ماهی، نیاز محلی به چنین محصولی را برآورده سازد.

روش درآمد زایی

منبع اصلی درآمد این طرح، فروش ماهی به صورت زنده و یا تازه است و به همین دلیل، فروش کیلوگرم از ماهی شده، بر مبنای قیمت روز، روش درآمدزایی طرح است.

هزینه ها

هزینه های اصلی این طرح شامل موارد زیر خواهد بود: الف- خرید بچه ماهی: 280.000.000 ریال ب- ساخت استخر و تجهیزات: 550.000.000 ریال

اطلاع رسانی

اطلاع رسانی در این طرح از طریق سایت روناک اینوست انجام می گیرد. همچنین علاقمندان می توانند با پیگیری اخبار شبکه های اجتماعی روناک، اطلاعات و ویدئوهای بیشتری را ملاحظه نمایند.

مزیت رقابتی

ایجاد یک کسب‌وکار جدید در خانه که افراد خانوار بدون نیاز به دانش و تخصص چندان بالایی بتوانند رآن مشارکت نمایند سبب می-شود تا به عنوان یک مسیر درآمدی جدید برای خانوار روستایی محسوب شود. به همین دلیل در این طرح، هزینه های ایجاد محیط و نیز نیروی انسانی بسیار ناچیز است.

اطلاعات مالی

مبلغ نیاز به حمایت : 83000000 تومان

طول دوره بهره برداری : 4 روز

تعداد دوره در سال : 1 دوره

هزینه های دوره : 60000000 تومان

درآمد دوره : 108000000 تومان

نام فایل از تاریخ تا تاریخ لینک مشاهده لینک دریافت فایل
تصویر نام و نام خانواگی درصد مشارکت
مرتضی فرجی 50
بهادر موسوی 50

حامیان این طرح